Senegal ostao bez titule, Obala Slonovače u četvrtfinalu Afričkog kupa nacija posle penala

Sportski žurnal 29.01.2024

Obala Slonovače će u četvrtfinalu igrati protiv pobednika duela Malija i Burkine Faso

Fudbalska reprezentacija Senegala neće odbraniti titulu na Afričkom kupu nacija, pošto je večeras izgubila od domaćina takmičenja Obale Slonovače posle izvođenja jedanaesteraca 5:4, nakon što je u regularnom delu i posle produžetaka bilo nerešeno 1:1. Senegal je poveo u četvrtom minutu golom koji je postigao Habib Dijalo, posle dodavanja Sadija Manea, a izjednačio je Frank Kesje u 86. minutu iz jedanaesterca. Posle 90 minuta bilo je nerešeno, 1:1, nakon toga,