Sa jordanom za titulu: Domaćin Azijskog kupa nacija "preživeo" gol makazicama, srušio Iran i plasirao se u finale

Večernje novosti 07.02.2024

Fudbaleri Katara su se prvi put u istoriji plasirali u finala Azijskog kupa nacija pošto su u polufinalu savladali Iran sa 3:2 (2:1).

FOTO: AP/Tanjug U vrlo uzbuljivoj utakmici, domaćin je započeo loše. Već u četvrtom minutu precizan za Iran bio je Sardar Azmun, postigavši efektan pogodak makazicama. Međutim momci iz Katara nisu oklevali, i došli su do izjednačenja već u 17. minutu preko Hasima Abdualašama koji je postigao pogodak uz pomoć jednog gostujućeg igrača. Pred kraj prvog dela igre, došli su i do prve prednosti golom Almoz Alija u 43. minutu, koji je sjajno prošao pored trojice i