Извор: ЕурАцтив/Економија архива вести 09.02.2024
Динар и даље средство плаћања на северу Косова: Немачки амабасадор у Приштини предложио дужи транзициони период
ЕурАцтив 09.02.2024
Иако је од 1. фебруара ступила на снагу одлука Централне банке Косова о евру као једином средству плаћања, односно укидању динара на Косову и Метохији, ова мера се, за сада, не примењује на северу јужне српске покрајине. Ово… »
ЕИБ Глобал 2023 инвестирао 1,2 милијарде евра на Западном Балкану: Средства намењена енергетским и одрживим пројектима
ЕурАцтив 09.02.2024
ЕИБ Глобал је током 2023. године инвестирао 1,2 милијарде евра на Западном Балкану (365 милиона евра више него 2022), са циљем да мобилише преко 6 милијарди евра нових инвестиција у региону Ове инвестиције ће убрзати повезаност… »
Хитан апел синдиката креаторима политике у европској унији: Како избећи даље "погоршање" услова рада Европљана?
ЕурАцтив 09.02.2024
Велике европске синдикалне организације упутиле су "хитан" апел креаторима политике ЕУ да почну да условљавају индустријске компаније да ће примати јавна средства једино под условом заштите права радника. У писму упуц́еном… »
И хуманост и енергетска ефикасност: Фотонапонска соларна електрана на Центру за несталу и злостављану децу у Новом Саду
ЕурАцтив 09.02.2024
Министарка рударства и енергетике Дубравка Ђедовић Хандановић пустила је у рад фотонапонску соларну електрану на Центру за несталу и злостављану децу у Новом Саду Фотонапонску соларну електрану је на иницијативу Министарства… »