Zlato za Srbiju na Evropskom prvenstvu u rvanju Aleksandar Komarov šampion Starog kontineta!

Dnevnik 13.02.2024  |  Dnevnik.rs

Srpski rvač Aleksandar Komarov osvojio je zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u rvanju grčko-rimskim stilom Bukureštu. U borbi za zlato, Komarov je u finalu kategorije do 87 kilograma u grčko rimskom stilu pobedio Turčina Alija Čengiza, inače svetskog prvaka, 4:1.

Na putu do finala Komarov je pobedio Litvanca Martinasa Nemsevičijusa sa 7:0, zatim je bio bolji od Mađara Ištvana Takača, aktuelnog prvaka Evrope. U četvrtfinalu je savladao je i olimpijskog šampiona Žana Belenjuka iz Ukrajine sa 3:1, dok je u polufinalu bio bolji od Islama Abasova iz Azerbejdžana 3:1. Saša, kako zovu našeg borca, bio je treći na EP 2019. u istom gradu dok je branio boje Rusije, a godinu dana kasnije je bronzu osvojio u Rimu. Komarovu je ovo