Fudbal: Mladost minimalcem slavila u Subotici

Subotica.com 19.02.2024  |  Subotica.com

Spartak je na prolećnoj premijeri pred svojom publikom poražen minimalnim rezultatom 0:1 od Mladosti iz Lučana u okviru 21. kola Superlige. Imali su Subotičani više od igre u derbi susretu, ali je bezidejna završnica „golubove“ koštala poraza. Iskusniji Lučanci su bili izvanredni u odbrani i konkretniji u napadu, čekali su i iskoristili najbolju priliku, stigli do pogotka vrednog tri boda.

U prvih 45. minuta Spartak je imao inicijativu, dok su se gosti čvrsto branili i pokušavali posle brzih napada i iz prekida da ugroze gol Vulića. Igrao se 11. minut kada je Ilija Babić prošao po desnoj strani, nadmudrio iskusnog Žarka Udovičića i uputio centaršut u srce šesnaestera. Miloš Rošević je prihvatio loptu šutirao na gol, ali su gosti uspeli da izblokiraju njegov. Imali su Subotičani još jednu priliku da dođu do prednosti kada je Jovan Lukić ostao usamljen