Čukarički u prijateljskom meču bolji od Partizana

Sport klub 21.02.2024  |  Autor: Aleksandar Petrović

Čukarički je bio bolji u prijateljskom meču protiv Partizana, igranom u formatu od dva poluvremena po 30 minuta, belo-crni su do pobedničkog gola stigli u 59. minutu, kad je posle centaršuta Stankovića sa leve strane Cvetković odlično primirio loptu i potom rutinski savladao Krunića – 0:1.

Oba trenera šansu su pružila momcima koji su manje igrali u prva dva kola „prolećnog“ dela šampionata. Za Čukarički je na primer prvi meč odigrao urugvajski štoper Koruho Guzman, za crno-bele „debi“ je protiv svojih dojučerašnjih saigrača zabeležio Aleksa Janković. Prve dve šanse imali su domaći, najpre u šestom minutu kad je Živković centrirao, a Trifunović je šutirao, no pravo u Kaličanina. Tri minuta kasnije Mirčetić je ostao usamljen, ali je sa 17 metara