Doskorašnja Zvezdina želja pogađala uzalud, Lion nastavio renesansu u Mecu!

Sportske.net 23.02.2024  |  Sportske.net

Fudbaleri Olimpika iz Liona savladali su kao gosti ekipu Meca rezultatom 2:1 u okviru 23. kola francuske Lige 1. "Lavovi" su posle očajnog starta sezone doživeli pravu rezultatsku renesansu, te se petim uzastopnim trijumfom učvrstili na sredini tabele odakle više ni Evropa ne deluje tako nedostižno.

A nije sve počelo dobro po goste iz Liona pošto je Mec poveo u 13. minutu golom Žorža Mikautadzea koji je prošle godine bio na radaru Crvene zvezde pre transfera u Ajaks odakle se vratio među "Krstaše" kao pozajmljen igrač. Krenuo je Lion u veliku ofanzivu, a takav pristup mu se i isplatio u prvom minutu nadoknade vremena kada je Aleksandr Lakazet zatresao mrežu domaćina posle šuta Mate. Totalni preokret doneo je ulazak doskorašnjeg fudbalera Vest Hema Saida