Razočarao i šampion Evrope: Belgija iznenadila Španiju, "furija" i dalje bez pobede

Večernje novosti 25.02.2024

KOŠARKAŠI Španije još jednom su razočarali u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. Nakon poraza od Letonije (75:79) sada su teren pognute glave napustili u duelu sa Belgijom - 58:53 (11:14, 8:12, 21:13, 18:14).

FOTO: FIBA.Basketball "Furija" je odigrala loš meč, posebno u napadu. Najbolji pokazatelj za to je da nisu uspeli da prebace nijednom u četvrtini 14 poena. Ni domaćin nije blistao, čak je bio u zaostatku posle 20 minuta - 19:26. Ipak, dobra igra u drugom poluvremenu omogućila je izabranicima Darija Đerđe da ostvare veliki trijumf u utakmici na veoma mali broj poena. Najefikasniji kod pobednika bio je Retin Obasohan sa 19 poena, Pjer-Antoan Žile je dodao 15. U