Jedrenje: Tinejdžeri položili težak test

RTV 28.02.2024  |  RTV (Ljubenko Zvizdić)

PALIĆ - Članovi Jedriličarskog kluba “Palić” učestvovali su na regati “Memorijal Zlatana Pačenkovića" koja je proteklog vikenda održana u Puli. Uz idealne uslove za jedrenje, održano je ukupno pet trka. Ovo je bila pripremna regata za sezonu 2024. godine koja uskoro počinje kod nas “Prvomajskom regatom” na Paliću.

“Naši mladi takmičari pokazali su dobre rezultate i potvrdili svoj talenat i trud uložen u treninge. Dario Bešić je u konkurenciji “Ilca 6” klasa osvojio sjajno 5. mesto, što je fantastičan rezultat. U kategoriji “Ilca 4”, Nenad Zakić je zauzeo 9. mesto, a Bertalan Molnar plasirao se na 19. poziciju. Među najmlađim takmičarima, u klasi “Optimist”, Anđela Drakulić je zauzela 70. mesto, dok je Marko Atić osvojio 91. mesto. Iakonaši takmičari nisu osvojili medalje,