Partizan pobedio, ali kako! Istorijska utakmica ABA lige, crno-beli obarali rekorde, a strepeli za trijumf nad Cedevita Olimpijom

Večernje novosti 03.03.2024
Partizan pobedio, ali kako! Istorijska utakmica ABA lige, crno-beli obarali rekorde, a strepeli za trijumf nad Cedevita…

Košarkaški klub Partizan je u derbiju 21. kola ABA lige savladao Cedevita Olimpiju i pritom ispisao nove stranice istorije regionalnog takmičenja.

Photo: ABA League j.t.d./Dragana Stjepanović Iako su vodili i sa 21 poenom razlike, domaćini su na kraju strepeli za trijumf, ali su ga ostvarili: konačan rezultat glasio je 110:102, u korist crno-belih, koji su prvu četvrtinu dobili sa čak 42:24. Ispostavilo se da je to najveći broj poena u prvih deset minuta otkako ABA liga postoji (43 je Cibona dala Bosni 2007, ali u trećoj četvrtini, što je apsolutni rekord takmičenja). Da se "sprema nešto posebno" pokazao je