Leverkuzen bolji od Frajburga, Borusija ubedljiva protiv Ajntrahta

RTS 17.03.2024

Fudbaleri Bajer Leverkuzena pobedili su u gostima ekipu Frajburga rezultatom 3:2 u meču 26. kola Bundeslige. U drugoj večerašnjoj utakmici fudbaleri Borusije ubedljivo su nadigrali Ajnraht sa 3:1 na svom terenu i popeli se na četvrtu poziciju tabele.

Bajer Leverkuzen trijumfalno nastavlja put ka trofeju Bundeslige, dok je Frajburg upisao 11. poraz u dosadašnjem delu nemačkog nacionalnog prvenstva. Golove za Bajer postigli su Florijan Virc u drugom, Adam Hložek u 40. i Patrik Šik u 53. minutu. Strelci za domaći tim bili su Ricu Doan u 10. i Janik Kajtel u 79. minutu. Bajer je trijumfom protiv Frajburga stigao do 22. pobede u Bundesligi. Klub iz Leverkuzena se nalazi na prvom mestu na tabeli sa 70 bodova, dok je