Nema Janisa, nema problema - Lilard i Portis nosili Bakse i srušili Finiks
Sportske.net 17.03.2024 | Sportske.net
![Nema Janisa, nema problema - Lilard i Portis nosili Bakse i srušili Finiks](https://nstatic.net/017/36059017qylqbt.jpg)
Uzbudljivo veče u NBA ligi počelo je u Milvokiju, gde su domaći Baksi savladali Finiks Sanse sa 140:129, u svojevrsnoj reprizi velikog finala iz 2021. godine, kada je Milvoki poslednji put bio šampion.
Domaći tim je bio oslabljen za najboljeg igrača Janisa Adetokumba, koji je povređen, ali mu to nije smetalo da "pomete" sa terena Sanse. Baksi su u prvom poluvremenu ubacili 82 poena, naspram 60 gostiju i već tada su ovaj duel prelomili u svoju korist. Milvoki su do trijumfa predvodili Lilard sa 31 poenom i 16 asistencija i Portis, koji je upisao 31 poen i 10 skokova. Kod gostiju, 28 poena Bredila Bila. Buker i Durent nisu bili na svom nivou, iako su na kraju