Medvedev i Mahač u četvrtfinalu turnira u Majamiju

RTS 26.03.2024

Rus Danil Medvedev plasirao se u četvrtfinale mastersa u Majamiju, nakon što je pobedio Nemca Dominika Kopfera 2:0, po setovima 7:6, 6:0. Čeh Tomaš Mahač je takođe ostvario plasman među osam najboljih na Floridi posle pobede nad Italijanom Mateom Arnaldijem 2:0, po setovima 6:3, 6:3.

Mahač je stigao do trijumfa nakon sat i 20 minuta igre. Čeh je realizovao tri od tri brejk-lopte, dok Italijan uopšte nije imao priliku da oduzme servis protivniku. U četvrtfinalu Mahač će igrati protiv pobednika duela između Janika Sinera i Kristofera Okonela. Plasman u četvrtfinale obezbedio je i četvrti teniser sveta Danil Medvedev. Do vođstva u prvom setu Rus je stigao nakon taj-brejka u kome je pobedio Kopfera rezultatom 7:5. U drugom setu Medvedev nije