Iznenađenje u ABA ligi: Krka se ne predaje, tim iz Novog Mesta pobedio Cedevita Olimpiju

Večernje novosti 30.03.2024

KOŠARKAŠI Krke ostvarili su bitnu pobedu u borbi za opstanak u ABA ligi. Oni su u 25. kolu regionalnog takmičenja savladali Cedevita Olimpiju sa 92:78 (21:19, 30:22, 19:13, 22:24).

FOTO: KK Krka/Drago Perko/košarka.si/ABA liga Ekipa iz Novog Mesta je prekinula seriju od šest poraza na Jadranu i odličnog igrom u slovenačkom derbiju je ostavila da sačuva nadu da i naredne sezone može da bude deo elite u ABA ligi. Krka je bila sjajna u prvom poluvremenu, napad je funkcionisao odlično što pokazuje rezultat od 51:41. Nastavio je tim Gašpera Okorna u istom ritmu i u nastavku utakmice. Gosti su pokušali da se vrate i naprave preokret, ali ekipa iz