Crno-beli „biseri“ osvetlali obraz Srbije: „Srebro sija kao zlato!“

Sputnik pre 30 dana

Fudbaleri Partizana u kadetskom uzrastu okončali su „Kup budućnosti“ porazom u finalu od Ajaksa, domaćina turnira, rezultatom 2:1, ali su osvetlali obraz srpskog fudbala i pokazali da se ipak u omladinskoj školi crno-belih dobro radi.

Partizanovi „biseri“ su fantastično odigrali čitav turnir, pobeđivali jake kadetske timove poput Mančester sitija i Anderlehta, ali ih je u finalu pobedio Ajaks, koji važi za jednu od najboljih škola fudbala u Evropi. Utakmica se igrala u dva poluvremena po 20 minuta efektivne igre (štopovalo se vreme). Ajaks je imao blagu terensku inicijativu u prvom poluvremenu, ali je igra bila potpuno otvorena, šanse su imali i crno-beli. Drugo poluvreme je bilo doba odluke. U