Bez Srba u finalu Evrokupa: Alimpijevićev Bešiktaš poražen u majstorici, Francuzi se bore za trofej

Večernje novosti pre 26 dana

SRBA neće biti u finalu Evrokupa, pošto je Bešiktaš koji sa klupe predvodi Dušan Alimpijević izgubio u trećem meču polufinala od Burga kao gost sa 89:63 (23:21, 21:20, 21:18, 24:4).

FOTO: Profimedia Domaći tim je otvorio susret serijom 7:0. Ipak, košarkaši tima iz Istanbula su se brzo konsolidovali i u potpunosti su se vratili što pokazuje rezultat na kraju uvodnih 10 minuta - 23:21. Burg je bio tim koji je vodio tokom većeg dela prvog poluvremena. Gosti su prvi put na utakmici poveli na 2:46 do kraja drugog perioda - 35:37. U trećem periodu je tim Frederika Fotua je podigao nivo agresivnosti i odigrao je dobru odbranu, te je rivala sveo na 18