Ludilo Premijer lige – „raketa“, pa sedam golova i dva preokreta za 107 minuta /video/

Sputnik pre 26 dana

Meč za pamćenje odigrali su Čelsi i Mančester junajted na zatvaranju 31. kola Premijer lige, u kom su „plavci“ slavili posle nestvarnog preokreta u režiji jednog čoveka – Kola Palmera – 4:3 (2:2). Englez kog je Pep Gvardiola precrtao, srušio je posle sedam godina Junajted, i to kako: prvim het-trikom u Premijer ligi, a dva gola bila su iz penala.

Ali, krenimo redom. Čelsi, čiji je gol od prvog minuta, sada već tradicionalno branio, Đorđe Petrović, poveo je preko Konora Galagera već u četvrtom minutu derbija, da bi apsolutni heroj Palmer duplirao prednost u 19. minutu sa 11 metara. Hladan ko led bio je 21-godišnji Englez koji je iz Mančester sitija, gde je bio prekobroja, stigao na Stamford bridž 2023. godine. Činilo se da se crno piše tužnom Mančester junajtedu, koji ove sezone igra uz ogromne