Buran derbi, velika borba, varnice – remi po meri Dečića

Sport klub 09.04.2024  |  Autor: Svetozar Janičić

Veliki derbi 29. kola, okršaj Dečića i Budućnosti, koji je iz bezbedonosnih razloga odigran na „DG Areni“ u Podgorici, prekinut je sredinom provog poluvremena, nastavljen je nakon izbacivanja navijača Budućnosti sa stadiona, a na kraju, posle velike borbe na terenu i mnogo sukoba, na semaforu je pisalo 1:1.

Dečić je u režiji Draška Božovića, koji je sjajno asistirao Bojanu Matiću poveo sa 1:0. Budućnost je odmah mogla do izjednačenja, nije iskoristila zicer, a zatim je krenulo nesportsko ponašanje navijača Budućnosti. Utakmica je zbog ubacivanja petardi, topovskih udara, baklji i tvrdih predmeta na teren, prekidana na gotovo svakih pet minuta, pa je delegat meča uz konsultaciju sa sudijama doneo odluku da povuče ekipe sa terenera, dok se ne isprazni deo tribine na