Drama u finalu rukometnog Kupa: Vojvodina posle sedmeraca ostala bez trofeja u Novom Sadu

Dnevnik 13.04.2024  |  Dnevnik.rs

Rukometaši Vojvodine izgubili su finale Kupa Srbije „Prof. dr Branislav Pokrajac” posle dramatične utakmice sa Partizanom nakon dva produžetka i izvođenja sedmeraca 28:29 (19:19, 13:8).

Novosađani su propustili priliku da osvoje deveti pehar u nacionalnom kupu. Uvodni minuti nagovestili su da će nijanse odlučiti pobednika. Oba tima su igrala nadahnuto, kvalitetno nošeni pesmom navijača. Golom Petra Đorđića u 15. minutu Novosađani su prvi put došli do prednosti od dva gola (7:5), što dovoljno govori o bespoštednoj borbi na obe strane terena. Sredinom prvog poluvremena crveno-beli su igrali sjajno u defanzivi i predvođeni dvojicom Miljana, Pušicom i