Veljko Birmančević dvostruki strelac u pobedi praške Sparte

RTS 13.04.2024

Srpski fudbaler Veljko Birmančević postigao je dva gola za prašku Spartu u pobedi nad Bohemijansom sa 3:1 u 28. kolu najjače češke lige. Birmančevićev tim je došao do pobede na gostovanju posle preokreta koji je on režirao u drugom poluvremenu.

U vrlo ravnopravnom duelu Bohemijans je na svom terenu poveo u 41. minutu pogotkom Lukasa Hulka, ali su gosti već u drugom minutu nadoknade izjednačili golom Martina Vitika, pa se na odmor otišlo sa nerešenim rezultatom. U nastavku je Veljko Birmančević sa dva gola doneo izuzetno važnu pobedu Sparti u trci za šampionsku titulu. Nekadašnji fudbaler Čukaričkog pogađao je mrežu Bohemijansa u 48. i 74. minutu. Sparta je pobedom privremeno preuzela čelo tabele sa 70