Prekid, sedmerci i drama od tri sata – Partizan osvojio Kup posle 11 godina /video/

Sputnik 13.04.2024

Rukometaši Partizana osvojili su Kup Srbije, pošto su u dramatičnom finalu pobedili Vojvodinu sa 29:28 posle sedmeraca. Zaista se ne pamti ovakva drama koja je trajala oko tri sata.

U regularnih 60 minuta Vojvodina je propustila velkku šansu, imala je 13:8 na poluvremenu, a Partizan je izjednačio u poslednjem napadu (19:19). U penal seriji presudio je promašaj Borisa Puhovskog, koji je pogodio prečku. Partizan je osvojio 12. Kup, a prvi posle 11 godina. Utakmica je zbog navijačkih nereda, ubacivanja baklje na tribinu gde su bili navijači Partizana i bacanja na teren bila prekinuta u 53. minutu, ali je potom nastavljena. Dugo nije viđena slična