Istorija u Leverkuzenu - "petarda" Bajera za prvu bundesligašku titulu i nastavak serije bez poraza

RTS pre 20 dana

Fudbaleri Bajer Leverkuzena osvojili su svoju prvu bundesligašku titulu u istoriji pobedom nad Verderom iz Bremena rezultatom 5:0 u meču 29. kola Bundeslige.

Leverkuzen je na taj način došao do 16 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Bajern, a s obzirom na to da je ostalo pet kola do kraja "Farmaceuti" su osigurali dugo čekanu titulu šampiona. Domaći su poveli nakon 25. minuta igre, a strelac je bio Viktor Bonifejs sa penala, da bi vođstvo udvostručio Granit Džaka nakon sat vremena igre. Na scenu je zatim stupio najbolji igrač šampionske ekipe Florijan Virc i sa tri gola od 68. do 90. minuta na prikladan način