Atletik se sa trofejom vratio u Baskiju, Viljareal sa igračem manje žurku upropastio!

Sportske.net pre 16 dana  |  Sportske.net

Fudbaleri Atletik Bilbaa odigrali su prvu utakmicu posle osvajanja Kupa Kralja i na svom "San Mamesu" remizirali sa Viljarealom rezultatom 1:1 u meču 31. kola španske Primere.

Dočekali su navijači svoje heroje ovacijama na početku, a atmosfera je mogla da splasne da je Đerar Moreno u 11. minutu iskoristio jedanaesterac, ali je bio neprecizan sa bele tačke. Stvari su za "žutu podmornicu" postale znatno teže već u prvom minutu drugog poluvremena kada je zbog drugog žutog kartona isključen Santi Komesana. Brojčanu prednost Bilbao je iskoristio u 67. minutu kada je Gorka Guruzeta spustio loptu do Oihana Sanseta, a vezista domaćih doveo svoj