Kimih prekinuo uspavanku u Minhenu - Bajern na iskustvo izbacio Arsenal i došao do polufinala Lige šampiona

RTS pre 14 dana

Fudbaleri Bajerna plasirali su se u polufinale Lige šampiona pobedom nad Arsenalom na domaćem terenu rezultatom 1:0, nakon remija u prvom meču u Londonu.

Bavarci su u jednoj ne previše interesantnoj utakmici bili konkretniji tim i nakon 90 minuta velike borbe uspeli su da se domognu novog polufinala, dok će Arsenal svoju šansu za osvajanje prvog trofeja morati da potraži naredne sezone. Čitava utakmica odigrana je u prilično sporom tempu koji je uspostavljen od prvog minuta. Arsenal je bio ekipa koja je kontrolisala posed i čiji napadi su se sastojali od niza kratkih dodavanja sa jednog boka na drugi. Tražile se