Bajern u polufinalu Lige šampiona, Kimih odveo Bavarce među četiri najbolja kluba u Evropi

Danas pre 12 dana  |  V. N.

Fudbaleri Bajerna plasirali su se u polufinale Lige šampiona pošto su u revanš meču četvrtfinalu u Minhenu pobedili Arsenal sa 1:0 (1:0).

Rezultat prve utakmice u Londonu bio je 2:2, pa će Bavarci igrati za plasman u finale sa boljim iz drugog večerašnjeg četvrtfinalnog duela između Mančester sitija i Reala. Jedini gol na utakmici u Minhenu postigao je Kimih u 63. minutu, udarcem glavom posle centaršuta Gerera. Posle izjednačenog prvog poluvremena, u kojem su oba tima igrala otvoreno, ali bez pravih prilika za gol, Bajern je bio nadmoćniji u nastavku. Već nakon pet minuta igre u drugom poluvremenu