Bravo, dušane! Lajović savladao Davidovič Fokinu u osmini finala turnira u Barseloni

Večernje novosti pre 13 dana

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u četvrtfinale masters turnira u Barseloni pobedom nad Alehandrom Davidovičem Fokinom 2:1 (7:6, 3:6, 6:1).

Foto: Profimedia Početak meča obeležio je veliki broj brejkova. Bilo ih je po tri na obe strane, ali je set rešen tek posle taj brejka u kome je Španac vodio 5:2 i propustio četri set-lopte. Srbin je iskoristio svoju četvrtu set-loptu i tako došao do prednosti. Drugi set počeo je brejkom Davidovič Fokine, no Lajović je odmah uzvratio. Ipak do krajta seta, 27. igrač sveta je protivniku još jednom oduzeo servis i došao do izjednačenja. U trećem setu je viđena potpuna