Srbin u polufinalu Lige konferencija: Fiorentina posle velike borbe i produžetaka eliminisala Plzenj

Večernje novosti pre 13 dana

FUDBALERI Fiorentine pobedili su Viktoriju Plzenj kao domaćini sa 2:0 i plasirali su se u polufinale Lige konferencija.

FOTO: Tanjug/AP Upravo je 2:0 bio ukupan rezultat posle dve utakmice. U prvom susretu u Češkoj nije bilo golova. Tako je bilo i ovog četvrtka posle 90 minuta fudbala, ali je tim Vinćenca Italijana trijumfovao nakon produžetaka. Gostima je posao dodatno bio otežan u 66. minutu kada su ostali sa desetoricom na terenu pošto je direktan crveni karton dobio Kadu. Domaćin je od tada krenuo još silovitije da napada i do prednosti je stigao u 92. minutu preko Nikolasa