Odbojkaši Partizana nakon pet setova izborili majstoricu protiv Zvezde u finalnoj seriji Superlige

RTS pre 10 dana

Odbojkaši Partizana pobedili su Crvenu zvezdu rezultatom 3:2, po setovima 25:23, 27:25, 22:25, 22:25 i 15:13 u četvrtom meču finalne serije Superlige Srbije.

Partizan je na taj način izborio majstoricu i imaće priliku da u petom meču eventualnim preokretom odbrani titulu prvaka države. U prvom setu viđena je velika borba. Partizan je bolje započeo meč i steako prednost koju je održavao sve do završnice prvog dela igre. Tada je Zvezda zaigrala bolje i uspela da dođe i do prednosti od 23:21. Ipak, crno-beli su osvojili naredna četiri poena, a ujedno i prvi set. Nakon izjednačenog početka drugog dela igre, Zvezda je nešto