Real uspešno krenuo u pohod na fajnal for: Madriđani furiozni na startu plej-ofa Evrolige

Večernje novosti pre 10 dana

KOŠARKAŠI Real Madrida furiozno su započeli plej-of Evrolige. Oni su u "Vizink centru" savladali Baskoniju u španskom okršaju sa 90:74 (26:17, 22:20, 22:16, 21:22) u prvoj utakmici četvrtfinala.

Foto: EPA-EFE/Kiko Huesca Posle 20 minuta košarke bilo je jasno da od iznenađenja neće biti ništa, pošto su izabranici Ćusa Matea imali dvocifrenu prednost - 48:37. Tim iz Vitorije nije uspeo da ugrozi "kraljeviće" koji su u drugom poluvremenu dodatno uvećali razliku. Koliko je aktuelni šampion Evrope bio dominantan najbolje se ogleda u tome da su dobili tri od četiri četvrtine. Treba reći da su gosti bili dosta oslabljeni. Duško Ivanović nije mogao da računa na