Hamadov epski preokret za prvu masters pobedu u karijeri: Kecmanović takođe slavio – Lajović poražen

Sputnik pre 9 dana

Hamad Međedović, mladi srpski teniser debitovao je pobedom na mastersu u Madridu protiv Aleksandra Kovačevića i to posle preokreta rezultatom 4:6, 7:5, 6:4. Pobedu je ostvario i Miomir Kecmanović koji je savladao Žižen Žanga rezultatom 6:3, 6:2 .Poražen je jedino Dušan Lajović u dva seta od Brazilca Tijago Monteira rezultatom 6:4, 6:3.

Debi Hamada Međevodića na mastersu nije bio lak iako je protivnik Aleksandar Kovačević takođe u glavni žreb ušao kao kvalifikant. Velika borba vodila se u prvom setu tokom kog je Hamad prvi stigao do brejk lopte, ali nije uspeo i da je iskoristi. Neizvesno je bilo u narednim gemovima, a onda u najnezgodnijem trenutku američki teniser pravi brejk posle kog je osvojio i set. U drugom setu dogodila se obrnuta sitaicija. Obojica tenisera igrali su fantastično i