Izvor: Vesti online/Politika arhiva vesti 27.04.2024
Sile su ustuknule
Vesti online 27.04.2024
Generalna skupština UN je 2. maja trebalo da se izjasni o rezoluciji o Srebrenici, ali je glasanje odloženo i neće biti pre 6. maja. To je potvrdio ambasador BiH pri UN Zlatko Lagumdžija, navodeći da tekst rezolucije ide na reviziju. Fali većina… »
Pahor priprema predlog za dijalog Beograda i Prištine
Vesti online 27.04.2024
Bivši predsednik Slovenije Borut Pahor saopštio je danas da priprema nacrt za nastavak dijaloga Beograda i Prištine, koji kako je naveo, želi da prvo usaglasi sa visokim komesarom EU za spoljnu i bezbednosnu politiku Žozepom Boreljom. “Bivši… »
Kurti iznenađen izveštajem Stejt departmenta o ljudskim pravima na Kosovu
Vesti online 27.04.2024
Premijer Aljbin Kurti izjavio je da je iznenađen izveštajem američkog Stejt departmenta o ljudskim pravima u delu o Kosovu i zamerio tom telu što u izveštaju nije spomenulo ocene međunarodnih organizacija koje pokazuju napredak Kosova. Stejt… »