Gilbert Čumba i Ema Čeruto pobednici 37. Beogradskog maratona

RTS pre 12 dana

Gilbert Kipleting Čumba iz Kenije pobednik je 37. Beogradskog maratona u konkurenciji atletičara. U konkurenciji atletičarki, najbrža je bila Ema Čeruto Ndiva. Muhamed el Gauzani iz Maroka je pobednik polumaratona, dok je u konkurenciji dama posle neizvesne završnice prva bila Valentina Džebet iz Kenije.

Đuro Borbelj odbranio titulu prvaka Srbije Titulu šampiona Srbije u maratonu odbranio je Đuro Borbelj, koji je ostvario rezultat od 2:33;46 čine je osvojio ukupno osmo mesto u ukupnom plasmanu. Drugi je bio Miloš Dragović (2:37;44), a treći Milan Petrović (2:42;52). Grk Hristos Brentas i Aleksandra Kostadinović iz Srbije pobednici trke na 10 km Grk Hristos Brentas pobednik je trke na 10 kilometara završivši trku za 32 minuta i četiri sekunde. Drugo mesto osvojio je