Polufinale Lige šampiona: Borusija stekla minimalnu prednost za revanš na Parku prinčeva

Danas pre 20 dana  |  G. A.

Borusija je u Dortmundu stekla minimalnu prednost od 1:0 u prvoj utakmici polufinala fudbalske Lige šampiona protiv Pari Sen Žermena.

Strelac je bio glavni napadač domaćih Niklas Filkrug u 36. minutu. U smiraj prvog poluvremena golman gostiju Italijan Đanluiđi Donaruma je dvaput za kratko vreme volšebno sačuvao mrežu. U nastavku utakmice pariski „sveci“ su dva puta u jednom napadu pogađali stativu (Mbape, Hakimi). Revanš je 7. maja na Parku prinčeva. U prvoj utakmici Bajerna i Reala u Minhenu je bilo 2:2, a u Madridu se igra 8. maja. Finale na Vembliju je 1. juna.