Лига конференција: Олимпијакос победио Астон Вилу у Бирмингему

Дневник пре 17 дана  |  Тањуг

БИРМИНГЕМ: Фудбалери Олимпијакоса су предвођени троструким стрелцем Ајубом Ел Кабијем победили као гости Астон Вилу резултатом 4:2 у првом мечу полфинала Лиге конференција, док је Фјорентина голом у 90+1. минуту савладала Клуб Бриж резултатом 3:2.

Расположени Ел Каби је головима у 16. и 29. минуту довео Олимпијакос у вођство 2:0 у Бирмингему. Муса Дијаби је поредводио клуб са Вила Парка до изједначења. Прво је у 45+1. минуту био асистент Олију Воткинсу за 1:2, да би у 52. и сам био стрелац после додавања Лиона Бејлија. Мароканац Ел Каби је са пенала у 56. минуту вратио предност Олимпијакосу, а коначних 4:2 поставио је Аргентинац Сантијаго Хеце у 67. минуту. Фјорентина је против Клуб Брижа повела у 5.