Dončić poveo Dalas u polufinale, Orlando izborio majstoricu

Sport klub pre 13 dana  |  Autor: Maja Todić

Košarkaši Dalas Maveriksa plasirali su se u noći između petka i subote u polufinale plej-ofa Zapadne konferencije i eliminisali Los Anđeles Kliperse rezultatom 4:2 u seriji, Orlando Medžik je izborio sedmu utakmicu protiv Klivlend Kavalirsa u četvrtfinalu plej-ofa Istoka.

Dalas – Los Anđeles Klipersi 114:101 Odlično je Dalas ušao u utakmicu i nakon prve deonice imao osam poena prednosti, ali su Maveriksi sebi zakomplikovali posao uspavanom drugom četvrtinom. Klipersi su imali dva poena prednosti na poluvremenu. Međutim, Dončić i ekipa su dominirali u trećem periodu i u tih 12 minuta je meč i prelomljen. Full-court dime 🪙 https://t.co/9azKy6Y0iX pic.twitter.com/vDI8JptZuv — Dallas Mavericks (@dallasmavs) May 4, 2024 Dončić je