Rukometaši Srbije pružili snažan otpor Španiji: „Furija" nije nesavladiva, sledi spektakl u Novom Sadu

Dnevnik 08.05.2024  |  Dnevnik.rs

Rukometaši Srbije poraženi su u duelu sa Španijom 28:32 u prvom meču kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2025. godine. Izabranici Borisa Rojevića odigrali su solidan meč ono što je najvažnije imaju aktivan rezultat pred revanš u Novom Sadu.

Odlično prvo poluvreme je odigrala Srbije, hrabro bez straha od kvaliteta svetske rukometne sile kakva je Španija. Najzapaženiji je na početku susreta bio Miloš Kos, a uskoro se razigrao i drugi Miloš, Orbović, a standardno dobar bio je Dejan Milosavljev prvi golman našeg nacionalnog tima koji je zabeležio osam interevencija u prvih 30 minuta. U drugom poluvremenu selektor domaćih Đordi Ribera zategao je odbranu što se jasno videlo u narednim napadima Srbije u