Bitka za ABA ligu: Spartak u dramatičnoj završnici slomio Vojvodinu u Novom Sadu, ali ništa još nije gotovo!

Hot sport pre 23 dana

Spartak je samo na papiru bliži plasmanu u elitu Košarkaši Spartaka ostvarili su važnu pobedu u prvom meču ABA 2 lige protiv Vojvodine rezultatom 74:73, čime su napravili prvi korak ka ulasku u ABA ligu.

Gosti su u prvom kvartalu stekli minimalnu, ali dovoljnu prednost, koju su čuvali tokom celog meča. Nakon prvih 10 minuta igre, Spartak je vodio sa 27:20. U nastavku, obe ekipe su prikazale bolju odbranu, ali Spartak je uspeo da zadrži prednost. Vojvodina je uspela da smanji zaostatak, ali je Spartak i dalje imao dvocifrenu prednost. U trećoj četvrtini, Vojvodina je zaigrala agresivnije i uspela da osvoji taj deo igre rezultatom 19:17, ali je i dalje zaostajala