Dušan Lajović tako blizu, a tako daleko: Srpski teniser ispao u Rimu posle dva taj-brejka

Danas pre 24 dana  |  V. N.

Srpski teniser Dušan Lajović izgubio je od Argentinca Sebastijana Baeza sa 7:6, 7:6 u meču drugog kola mastersa u Rimu.

U veoma uzbudljivom meču, sa puno rezultatskih preokreta, Lajović je imao priliku da dođe do pobede, ali je Argentinac osvajao poene u prelomnim trenucima i posle 130 minuta igre prošao dalje. Teniser iz Stare Pazove je u prvom setu vodio sa 5:3 i imao set loptu na servis protivnika, međutim, nije iskoristio ovu šansu. U drugom setu Lajović je takođe vodio sa 5:3, u taj-brejku spasio dve meč lopte, ali je opet dopustio Baezu da osvoji 13. gem. Argentinac u sledećem