Rukometaši Srbije ispustili plasman na Svetsko prvenstvo uprkos pobedi nad Španijom u revanš meču baraža

Danas pre 10 dana  |  V. N.

Rukometna reprezentacija Srbije pobedila je Španiju sa 25:22 u revanš utakmici baraža za odlazak na Svetsko prvenstvo, ali nije se plasirala na šampionat jer je u prvom meču izgubila rezultatom 32:28.

Ekipa selektora Rojevića je odlično počela duel u Novom Sadu i sredinom prvog dela golom Kukića stigli do pet golova viška (9:4). Pogotkom Ilića u 44. minutu Srbija je imala i plus šest (21:15), ali su potom Španci zaigrali bolje u odbrani i u 51. minutu smanjili minus na svega dva gola (21:19). Ipak, 80 sekundi pre kraja Ilić je iz sedmerca pogodio za 25:22 nakon isključenja Dušenbajeva, Španci zatim nisu realizovali napad i Srbija je imala 23 sekunde za poslednji