Izvor: RTS/Balkan arhiva vesti 15.05.2024
Obeležena godišnjica i služen pomen poginulim pripadnicima JNA u "Tuzlanskoj koloni"
RTS 15.05.2024
Na Brčanskoj malti u Tuzli služen je pomen poginulim pripadnicima JNA ubijenim pre 32 godine u mučkom napadu muslimanskih snaga dok su se, po prethodnom dogovoru, mirno povlačili iz tuzlanske kasarne. Prethodno su na mestu stradanja na Brčanskoj… »
Sijarto: Mađarska će glasati protiv rezolucije o Srebrenici
RTS 15.05.2024
Predložena rezolucija o Srebrenici namerno ili nenamerno demonizuje srpski narod za tragediju u Srebrenici, a Mađarska će u Ujedinjenim nacijama glasati protiv te rezolucije, najavio je ministar spoljnih poslova Mađarske Petar Sijarto. Mađarska će… »
Vojislav Medić u Osijeku osuđen na 14 godina zatvora
RTS 15.05.2024
Nekadašnji sudija Vojnog suda u Beogradu Vojislav Medić osuđen je na 14 godina zatvora za ratni zločin protiv ratnih zarobljenika počinjen od novembra 1991. do avgusta 1992. godine, odlučio je Županijski sud u Osijeku. Odbrana najavljuje žalbu i… »