Danijela Kolins eliminisala Azarenku za polufinale Rima

RTS pre 26 dana

Američka teniserka Danijela Kolins pobedila je Beloruskinju Viktoriju Azarenku sa 2:0 (6:4,6:3) u letvrtfinalu VTA turnira u Rimu. Kolinsovoj, koja je trenutno 15. teniserka sveta, trebalo je sat i 46 minuta igre da savlada Azareknu koja je trenutno na 24. mestu.

Američka teniserka je novom pobedom nastavila izuzetno uspešnu seriju igara u kojoj od sredine marta imala samo jedan poraz i nanizala 19 pobeda osvojivši i turnire u Majamiju i Čarlstonu. Četvrtfinale u Rimu Nije nije najbolje počela i izgubila je prvi servis od Azarenke ali je ubrzo uspela da se vrati u meč i uzvrati brejkom za izjednačenje, a potom i preokrene rezultat za osvajanje prvog seta. U drugom setu je ona osvijila prvi brejk ali Azarenka u sedmon gemu