Đule iz penala: Mitrović sprečio prvi poraz novog prvaka Al Hilala u saudijskom prvenstvu (VIDEO)

Danas pre 21 dana  |  G. A.

U završnici saudjskog fudbalskog prvenstva sastala su se dva vodeća tima, gradski rivali iz Rijada.

Drugoplasirani Al Nasr, domaćin utakmice, i novi šampion Al Hilal su podelili plen – 1:1. Al Nasr je poveo u 1. minutu preko Portugalca Otavija. Njegov zemljak Kristijano Ronaldo, najbolji strelac lige s 33 gola, imao je odličnu priliku da u 80. minutu udvostruči prednost i reši pitanje pobednika, ali je gostujući golman u poslednjem trenutku odbranio. Već u 10. minutu nadoknade vremena Aleksandar Mitrović, Ronaldov prvi pratilac, topovskim udarcem iz penala je