Srpski kuglaši na evropskom prvenstvu slabovidih osvojili pet medalja: Viktoroviću zlato, uz evropski rekord

Dnevnik pre 14 dana  |  Dnevnik.rs

Sa pet medalja (1+2+2) srpski kuglaši su takmičenje na 23. evropskom prvenstvu slabovidih u Sjerakovu, na severo-zapadu Poljske, završili na šestoj poziciji.

Najviše zlatnih medalja osvojila je Hrvatska -osam, slede Poljska sa četiri, Češka i Slovačka sa po dve itd. Srpski kuglaš Branislav Viktorović osvojio je kontinentalno zlato u pojedinačnoj konkurenciji u kategoriji B2 Evropskog prvenstva. U konkurenciji 88 takmičara (od toga su 33 dame) iz Slovenije, Slovačke, Srbije, Hrvatske, Rumunije, Nemačke, Češke i domaćina Poljske, jedino je Viktorović zlato oplemenio i novim evropskim rekordom sa 781 čunjem, 16 poena