Trešće se mušema u Bergamu, Atalanta u Lećeu overila Ligu šampiona!

Sportske.net pre 14 dana  |  Sportske.net

Fudbaleri Atalante savladali su kao gosti ekipu Lećea rezultatom 2:0 u okviru 37. kola italijanske Serije A. "Boginja provincije" od večeras je i zvanično obezbedila plasman u naredno izdanje Lige šampiona jer Roma ni matematički više ne može da je dostigne.

Prvo poluvreme proteklo je u velikoj nervozi gostiju koji su zaradil dva žuta kartona, a videli smo i nekoliko prilika. Na jednoj strani pretili su Pašalić, Skamaka i Zapakosta, dok su na drugoj strani pokušavali Pikoli, kao i Dorgu čiji je pogodak poništen zbog ofsajda. Početak drugog poluvremena odredio je utakmicu. Sjajno dodavanje Skamake iskoristio je Šarl De Ketelare kako bi 48. minutu prebacio Falkonea i doveo goste u vođstvo, a pet minuta kasnije i