Mančester siti je šampion, Arsenalu gorak ukus pobede

Sport klub pre 22 dana  |  Autor: Nikola Paripović

Fudbaleri Mančester sitija su novi osvajači Premijer lige. "Građani" su pobedom na svom stadionu protiv Vest Hema rezultatom 3:1 osvojili desetu titulu Premijer lige, dok je Arsenal savladao Everton 2:1, međutim, nije bilo dovoljno da otmu titulu "Građanima".

Nije bilo potrebno timu Pepa Gvardiole mnogo kako bi došli do željene prednosti. Najbolji igrač Premijer lige, Fil Foden je već u drugom minutu matirao Areolu i doneo Sitiju prednost. Potpuno je domaćin nadigrao „Čekićare“, pa je Doku u 18. minutu ponovo dodao do Fodena koji je nebranjeno gađao sa 11 metara i pogodio za 2:0. Bilo je slično i u nastavku poluvremena, Mančester siti je ređao šanse, ali je na kraju poluvremena Kudus maestralnim „makazicama“ u finišu