Pali su i Amerikanac i Francuz – vreme je za derbi Srbije!

Sputnik pre 13 dana

Hamad Međedović i Filip Krajinović plasirali su se u drugo kolo kvalifikacija na Rolan Garosu, a za narednu rundu boriće se jedan protiv drugog. Mladi Novopazarac savladao je Luku Puja, francuskog tenisera, rezultatom 6:3, 7:5 , dok je Krajinović posle preokreta bio bolji od Martina Dama 6:7, 6:3, 6:1.

Meč nije ni počeo, a Hamad Međedović već je imao prilike da vidi koliko ga težak zadatak očekuje. Dobio je priliku da igra na stadion „Suzan Lenglen“ jer je njegov protivnik bio Francuz koji je očekivano imao i veliku podršku publike. Nije međutim ništa uspelo da uplaši motivisanog Međedovića koji Puju tokom celog prvog seta nije dopustio nijednu brejk loptu! Dobro je otvorio i drugi set, ali je počela kiša posle koje je morao na pauzu koja mu je samo poslužila