Vojvodina nije uspela - Zvezda četvrti put zaredom osvojila duplu krunu

RTV pre 12 dana  |  Tanjug, RTV, RTS, B92

LOZNICA - Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Vojvodinu 2:1 u finalu Kupa Srbije odigranom pred 8.000 navijača na stadionu Lagator u Loznici. Crveno-belima je ovo bio 28. Kup trofej u istoriji i četvrti uzastopni, kao i četvta uzastopna dupla kruna.

Vojvodina je prva zapretila, ali je bivšem napadaču Crvene zvezde golman šampiona Srbije Omri Glazer zaustavio šut u situaciji jedan na jedan. U 13. minutu Usman Bukari je imao stopostotnu šansu za Zvezdu, ali je loše šutirao iskosa sa desetak metara. U 36. minutu mladi napadač Vojvodine Mihailo Ivanović imao je stopostotnu šansu, ali je u situaciji jedan na jedan sa golmanom Zvezde Glazerom promašio ceo gol. Već u sledećem napadu usledila je kazna. Šerif Ndiaje je