Spektakl u Loznici: Zvezda preko Vojvodine do četvrte uzastopne duple krune

Sputnik pre 24 dana

Fudbaleri Crvene zvezde osvojili su Kup Srbije pobedom nad Vojvodinom - 2:1 (1:0) pred osam hiljada navijača na novom stadionu Lagator u Loznici, čime su stigli do četvrte uzastopne duple krune. Strelci za crveno-bele bili su Mirko Ivanić u 37. i Uroš Spajić u 66. minutu, utešni gol za Vojvodinu postigao je Aleksa Vukanović u sudijskoj nadoknadi.

Šerifu Endiajeu poništena su dva gola, po jedan u oba poluvremena zbog ofsajda. Lakše nego što se očekivalo šampion Srbije uspeo je da izađe na kraj sa odličnom ekipom Vojvodine, koja je u prethodnom međusobnom meču sa Zvezdom u Novom Sadu odigrala meč bez golova. Ipak, ovoga puta jedan tim je diktirao tempo i dešavanja na terenu. Zvezda je mrežu Carevića zatresla u 37. minutu nakon što je najbolje u srcu šesnaesterca snašao Mirko Ivanić i desnom nogom je pogodio