Međedović preko Krajinovića do poslednjeg kola kvalifikacija za Rolan Garos

RTS pre 27 dana

Srpski teniser Hamad Međedović plasirao se u poslednje kolo kvalifikacija za Rolan Garos, pošto je u drugoj rundi pobedio sunarodnika Filipa Krajinovića sa 2:0 (7:5, 7:6 /7:2/). U poslednjem kolu kvalifikacija Međedović će igrati protiv Francuza Žofrija Blankana.

Hamad Međedović, koji je trenutno 134. na ATP listi, savladao je Filipa Krajinovića, koji je na 761. mestu, posle dva sata vrlo ravnopravne i do kraja neizvesne borbe. U prvom setu igralo se gem za gem do rezultata 3:3. Međedović je potom napravio brejk, ali je Krajinović uzvratio ribrejkom. Krajinović je u desetom gemu, pri vođstvu od 5:4, imao set loptu na servis protivnika. Međedović je uspeo da izjednači na 5:5, a onda je osvojio još dva gema i prvi set dobio