Sezona iz snova Leverkuzena krunisana trofejom: Džaka za duplu krunu Farmaceuta!

Hot sport pre 23 dana

Jedini poraz u sezoni su doživeli u finalu Lige Evrope protiv Atalante Fudbaleri Bajer Leverkuzena osvojili su Kup Nemačke pobedivši ekipu Kajzerslauterna rezultatom 1:0 na Olimpijskom stadionu u Berlinu.

Jedini gol na utakmici postigao je Granit Džaka u 16. minutu, kada je razornim udarcem savladao golmana Krala. Ovom pobedom, tim pod vođstvom Ćabija Alonsa postao je tek šesti tim u istoriji nemačkog fudbala koji je osvojio duplu krunu. Iako su farmaceuti poveli već u 16. minutu, utakmica nije bila nimalo laka. Od 44. minuta igrali su sa igračem manje nakon što je Kusunu dobio drugi žuti karton. Uprkos tome, tim Ćabija Alonsa uspeo je da kontroliše igru tokom